Milyen anyagokat tartalmaz a Kumon Japanese A1 és A2 Egy másik dolog a katakana és a kanji kezdetével kezdődik.

2023-05-19

Japán (nyelv)

t f B! P L

Az A1 helyezésének ellenőrzése a Kumon japán nyelv általános Kumonban

Az A I az elemi szintű anyag kezdete. Először nézze meg a Kumon haladási táblázatát, hogy képet kapjon az összképről.

A kisgyermekkori anyagokban az A előtt álló szám egyre kisebb lett, "8A→7A→6A". Az általános iskolai szintű anyagokhoz érve az anyag az "A I → A II → B I → B II" sorrendben halad. Amikor az ábécé egy betűvel előrébb lép, az osztályszint is egy betűvel előrébb lép. Ezért az A I anyag az első osztályszintű anyag első fele.

Milyen életkorban tanulják az anyagokat?

Ez az első évfolyamos szint anyagának első fele. Ha most kezdték el a Kumont, még a 2. osztályos gyerekek is gyakran ez idő tájt kezdik. Másrészt, ha gyermeke már az óvodáskorban elkezdte a Kumont, akkor fokozatosan ekkor kezd el áttérni a koránál előrébb lévő anyagra. Néhány gyermek négy- vagy ötéves korában kezdheti el ezt az anyagot.

Milyen tananyagokból áll a Kumon japán A1 és A2?

Nézzük meg az egyes A I és A II tananyagok jellemzőit, a Kumon Hivatalosok magyarázataira hivatkozva.

Először nézzük meg az A I Kumon képlet magyarázatát.

Fontos megjegyezni, hogy az A I-re vonatkozó Kumon-formulák olyan tanulási elemeket sorolnak fel, amelyek inkább az ismeretek felé hajlanak, mint például a katakana, a kanji és a nyelvtan.

Bár a Kumon erős benyomást kelt az olvasásértés javításáról, meglepően erős tendencia mutatkozik az alapismeretek megszilárdítására a Kumon alsóbb évfolyamainál. Még az A I. osztályban is az anyag 70%-át a kanjiknak és katakánáknak, 20%-át pedig a nyelvtannak szentelik.

Ezután ellenőrizze a Kumon képletek magyarázatait az A2-ben.

A szöveg elolvasásával, a válaszok megtalálásával és pontos átírásával megszilárdítod az alapvető tanulási attitűdöt. Erősítse az olvasás képességét úgy, hogy közben mindig szemléletesen látja a tartalmat, és erősítse a képolvasás alapjait azáltal, hogy tudatában van a szöveg tartalmának sorrendjének. 98 kanji karaktert (többnyire az 1. osztályból, néhányat a 2. osztályból), amelyeket az A I és A II anyagokban tanultunk, a forma és az ütéssorrend kiindulópontként történő átismétlése.

A "képolvasás" kifejezést használjuk.

A korábbi Kumon anyagokban a kérdéseket egyetlen mondat megértésével lehetett megoldani; a 2A-ban akár 100 karakterből álló mondatok olvasására is voltak kérdések, de a kérdések árnyalatai inkább egyetlen mondat kiemelésére és leírására irányultak a szövegből, nem pedig a szöveg folyamának vagy egészének megértését igényelték. A szövegértést nem követelték meg annyira.

Az AII-ben a mondatok kevésbé hosszúak, mint korábban. Ehelyett a tartalmat kell megérteni, a történet eseményeinek sorrendjére kell válaszolni, és meg kell érteni és ki kell szedni, hogy ki mit tett a szövegben.

Mielőtt lefeküdnél, először menj el a fürdőbe. Ezután megmosom a fogaimat. 1. kérdés: Mit csinálsz először, mielőtt lefekszel aludni?

Az ajánlott könyvek nehézségi szintje nem feltétlenül felel meg a kérdések megoldásához szükséges szövegértésnek.

Amivel az A anyagoknál tisztában kell lenned, az az ajánlott könyvek és a nyomtatott anyagok közötti szintkülönbség.

Az 5A-tól kezdve a Kumon az adott évfolyamhoz ajánlott könyveket ad ki; az A anyagoktól kezdve az ajánlott könyvekből idéznek a kérdésekhez szükséges szövegrészleteket.

Körülbelül a 3A-tól kezdődően már bizonyos hosszúságú mondatokkal találkozhatsz, és az A anyagtól kezdve az ajánlott könyveket a kérdésanyagokban is használják, és bár képeskönyvekről van szó, mégis egy bizonyos nehézségi szintű mondatokat fogsz olvasni.

A Kumon A anyagokban a kérdések a történet eseményeinek sorrendjére és arra vonatkoztak, hogy ki mit csinált. Azonban nem ez az egyetlen készség, amelyet az A osztályú anyagok ajánlott könyveinek olvasásakor megkövetelnek.

Az A fokozatú ajánlott olvasmányok egyértelműen magasabb szintűek, mint az A anyagokban szereplő kérdések.

Az A fokozatú anyagokhoz ajánlott könyvek közé tartozik például a Kon to Aki. A történet egy plüssállatról, Konról szól, aki elmegy a nagymamájához a dűnék közé, hogy megjavíttassa a karját. Aki-csant útközben Kon megmenti, de amikor látja, hogy Kon farka beakad az ajtóba, és egy kutya elviszi, Aki-csan vágyat kezd érezni, hogy segítsen Konon.

Alternatívaként van egy történet egy "fehér nyúlról és egy fekete nyúlról". A két nyúl nagyon jó barátok, de a fekete nyúl néha szomorúnak tűnik. Amikor a fehér nyúl megkérdezi tőle, hogy mi a baj, azt mondja neki, hogy azt kívánja, hogy ők ketten örökké együtt maradjanak. A történet úgy folytatódik, hogy ezután összeházasodnak.

Mindkét történetet nem lehet megmagyarázni pusztán a történetek sorrendjével vagy a ki kicsoda részével. A főszereplőnek célja van a történetben, ezért nemcsak a sorrendet kell megérteni, hanem azt is, hogy az események úgy történnek, hogy a szereplők megpróbálnak elérni valamit. A főszereplőknek különböző érzelmeik is vannak, például szomorúság és elszántság. Az érzelmeket is meg kell tudni érteni.

Más szóval maga az ajánlott könyv elolvasásához szükséges képesség nem felel meg a kérdések tartalmának nehézségi szintjének.

A kérdések nehézségi szintje és maga a könyv nehézségi szintje közötti eltérés az A anyagokban kezd megjelenni.

Ez az eltérés az A anyagok környékén kezd növekedni, és ha nem teszünk intézkedéseket, az eltérés valahol a B anyagok után válik végzetessé.

Nemcsak a Kumonban, hanem a japán nyelvben is csak a feladatok megoldásához szükséges részek kerülnek kiragadásra, így egy bizonyos pontig akkor is meg lehet oldani a feladatokat, ha magát a könyvet nem tudod elolvasni. Ha a szöveg nehézségi szintje és az olvasásértés túlságosan eltér egymástól, akkor olyan helyzet áll elő, hogy egyáltalán nem érted sem a kérdések, sem a szöveg jelentését.

Ez a jelenség függetlenül attól, hogy milyen anyagokat használsz, előfordulhat, de a Kumon esetében különösen valószínű, hogy előfordul. Ez azért van, mert a Kumon preemptív tanulást kínál. Ha meg tudják oldani a feladatokat, akkor a Kumon anyagokkal gyorsan haladnak, így könnyen lehet, hogy az olvasási képességük nem érte utol őket.

Az olvasási képesség jelenti a különbséget a további fejlődés között.

Több lehetséges ellenintézkedés is van.

Először is a megelőzés. Az egyik lehetőség, hogy a Kumon-tanár kérheti a japán nyelv haladásának késleltetését. Bizonyos esetekben egyes tanárok nagyfokú előrehaladást és gyors továbblépést akarnak megcélozni. Ha szülői kérésként alapos ismétlést kér, megelőzheti a megrekedés veszélyét.

Ha már túl nagy a fejlődés, a jelentős visszalépés erőteljes ellenintézkedés lehet. Bár a motiváció elvesztése elkerülhetetlen, az alapok újbóli lerakása után visszatérhetünk a megrekedt anyaghoz.

A leghatékonyabb ellenintézkedés pedig az olvasás. Átfogó olvasási készséget szerezhetsz, ha valóban elolvasol egy egész könyvet, amit ebben a szakaszban el kellene olvasnod, és nem elégszel meg azzal, hogy csak a feladatokat tudod megoldani. Ha megkérdezzük őket, hogy mit gondolnak arról, amit olvastak, akkor kitalálhatjuk, hogy mennyire értik a könyv tartalmát. Azt a kockázatot is csökkentheted, hogy csak a Kumon-anyagok nehézségi szintjét vizsgálva mérd fel a tanulóid képességeit, és később csalódj, ha nem olyan erősek, mint gondoltad.

A Kumon képlet azt is megemlíti, hogy a Kumonnal elért kiváló tanulási eredményekhez elengedhetetlen az olvasás.

A Kumon Oktatási Intézet több mint 60 éve dolgozik azon, hogy személyre szabott és tudományos útmutatással fejlessze a gyermekek képességeit, és azt tapasztalták, hogy kivétel nélkül minden olyan tanuló, aki kiváló tanulási eredményeket mutatott a Kumon osztályokban, magas olvasási képességgel rendelkezett. E diákok többsége már kisgyermekkortól kezdve a mesélésen keresztül széles körű nyelvi ismeretekkel találkozik, és gazdag a kommunikáció a szülők és a gyermekek között. Ez az alap lehetővé teszi számukra, hogy aktívan, önállóan olvassák a könyveket, és az önálló tanulás révén fejlett tudásra és gazdag érzékenységre tesznek szert. Az olvasási készség minden tanulás alapja.

Más szóval, ahhoz, hogy a Kumon módszerrel kiváló eredményeket érjünk el, nem elég csupán a Kumon nyomtatványok kitöltése. Bármely magolóiskolában vagy vizsgamagoló iskolában természetesen különbségek keletkeznek a tanulók között, de a Kumonban a különbség az olvasási képességen alapul.

Ez nagyon hasznos információ, ha ismered. Ha tudod, hogy hol keletkezik a különbség, akkor könnyű ellenintézkedéseket tenni. Ha ez egy olyan tényező, amibe nem lehet könnyen beavatkozni, mint például a háztartás jövedelme vagy az intelligencia, de ha az olvasási képesség fontos, és csak keményen kell dolgozni a gyerekeknek, akkor ez egy olyan terület, ahol könnyen lehet erőfeszítéseket tenni.

Következtetés.

Az A anyagok megjelenésével az alapismeretek elsajátításának része sokat nőtt. Ha folyamatosan tudnak tanulni, akkor a szókincsük is bővülni fog, és tovább tudnak lépni, de az is igaz, hogy az olvasásértés szűk keresztmetszete ott leselkedik rájuk. Miközben folytatjuk az anyag tanulását, készüljünk fel a jövőre azzal, hogy a diákok aktívan olvasnak könyveket.

QooQ