Milyen anyagból készült a Kumon Japanese L Az eddig tanultak szintetizálásának általános képességét teszteli.

2023-05-22

Japán (nyelv)

t f B! P L

Milyen évfolyamra készült a Kumon Japanese L?

A Kumon Japán L a középiskolai szintű Kumon Japán L-nek felel meg. A J, K és L anyagok nem évfolyam, hanem a tananyag terjedelme szerint vannak osztályozva, a J és K anyagok az ősi japán nyelvvel, az L anyagok pedig a kínai irodalommal foglalkoznak.

A J és K anyagok az ókori kínai irodalommal, míg az L anyagok a kínai irodalommal foglalkoznak.

Milyenek a Kumon japán L anyagok?

A Kumon japán A-tól I-ig minden anyag két részre, I-re és II-re van osztva, és az ábécé egy betűjével való továbblépéshez 400 kinyomtatásra volt szükség; a J-től kezdve nincs I és II rész, és az ábécé következő betűjéhez való továbblépéshez 200 kinyomtatásra van szükség.

Most nézzük meg a Kumon japán L anyagainak hivatalos adatait. Először is a tananyagok célja.

A Kumon japán L anyagok célja, hogy a K anyagoknál egy lépéssel tovább vigyék a kritikai szövegek anyagtanuláson alapuló olvasását. A cél annak a képességnek az elsajátítása, hogy a forrásszöveggel szemben az érvelésben (kritikus) szereplő konkrét és elvont kifejezések közötti megfeleléseket pontosan meg lehessen ragadni és össze lehessen foglalni. A kritikai szöveg bekezdésszerkezetének megragadása után a teljes szöveg összefoglalásának készségének művelése.

Ez a J anyagokkal megkezdett "kritikai szövegek anyagtanuláson alapuló szövegértése" befejező anyaga. A cél az anyagi szövegeken (kínai szövegeken) alapuló kritikai szövegek megértése olyan szinten, hogy a teljes szöveg tömöríthető legyen.

Folytassa a tanfolyamon megjelenő anyag ellenőrzését.

Analekták, Laozi, Sumi, Enshi, Zhuangzi, Mencius, Huangzi, Han Feizi, Huainanzi, Shiji, Harcoló államok politikája, Tao Yuanming, Az új nyelv, Li Bai, Du Fu, Liu Zongyuan, Han Yu, Bai Juyi, Su Shi, Li Shang Yin.

A J és K anyagok során az ősi szövegekhez hasonlóan a kínai irodalom híres műveinek széles skálája található. Úgy gondolom, hogy a híres helyeket általában lefedik.

Az anyagok felépítése az első felében "konkrét és absztrakt", a második felében pedig "teljes szövegsűrítés"; a kép az, hogy az L anyagok első felében a teljes szöveg megértésének előkészítése befejeződik, a második felében pedig a kritikai olvasásértés összefoglalása.

A kínai irodalom, mint az olvasásértés fejlesztésének eszköze

Az L anyagokban szereplő kínai irodalom ugyanazokkal a jellemzőkkel rendelkezik, mint a J és K anyagokban szereplő ősi kínai irodalom. Az L anyagok célja nem a kínai írás alapvető szókincsének és nyelvtanának elsajátítása, hanem az olvasásértés fejlesztése a kínai írás témakörét felhasználva. Valójában az L anyagok legelején egyértelműen kijelentik, hogy a válaszokat a jegyzetek vagy a modern fordítások (kritikai szövegek) olvasásával lehet megtalálni.

Ezért, csak azért, mert úgy döntöttél, hogy ezt az anyagot általános vagy középiskolában kezded el, nem kell pánikba esned, ha még nem állsz készen a kínai irodalom tanulására. Ugyanis még ha nem is rendelkeznek az előfeltételekhez szükséges ismeretekkel, akkor is folytathatják tanulmányaikat a korábbiak folytatásaként.

Másrészt a vizsgákon való jó eredmény eléréséhez a Kumonban a kínai irodalom önmagában nem elég. Az összkép nem sokban különbözik az ősi szövegekétől. Ugyanakkor elmondható, hogy ez a tendencia a kínai irodalomban jobban megmutatkozik, mint az ókori irodalomban, mivel az egyetemi vizsgákon a tudáskérdések aránya a kínai irodalomban gyakran magasabb, mint az ókori irodalomban.

Az olvasásértés során mozgósítani kell mindazt, amit eddig tanultunk.

Mi a helyzet tehát az olvasásértéssel?

Elmagyaráztuk, hogy a teszt első felében a konkrét és az absztrakt közötti kapcsolatot érted meg, a második felében pedig "teljes szövegösszehúzást" végzel. Ez önmagában olyan dolog, amiről már szó volt az előző anyagban. A konkrét és az absztrakt közötti kapcsolat olvasásáról szóló anyagot az E anyagban is tárgyaltuk, a teljes szöveges összehúzás pedig az I anyagban érte el a végét. Természetesen a szövegek színvonala emelkedett, de a fogalom nem először került szóba az L anyagban.

Ami más, az a tárgyi szövegek jelenléte.

Az anyag jelenléte azt jelenti, hogy a kritikai szövegek tartalmát önmagában nehéz teljes mértékben megérteni. A forrásszöveg tartalmát kell szem előtt tartani, a kritikai szöveget mint egészet kell megérteni, majd az egészet kell sűríteni.

Ami még nagyobb gondot jelent, hogy a forrásszövegeket nem lehet önmagukban megérteni: az L-anyag tanulásának szakaszában a diákok nem rendelkeznek alapvető ismeretekkel a kínai szövegről, így természetesen nem tudják megérteni a tartalmat, ha csak a kínai szöveget olvassák.

Sem a tárgyi szövegek, sem a kritikai szövegek nem érthetők meg elszigetelten. Ilyenkor mindkét szövegre felváltva kell hivatkozniuk, és apránként kell megfejteniük őket.

Minden egyes feladat nem lehetetlen egy eddig előrehaladott gyermek számára. Az L-anyagban szereplő feladatok megoldásához azonban mindent egyszerre kell elvégezni. A forrásszöveg megértéséhez a kritikai szövegre kell hivatkozni, majd a forrásszöveg megértéséhez ismét a forrásszövegre kell hivatkozni, majd a kritikai szöveg logikai szerkezetét kell megragadni, majd a teljes szöveg összehúzását kell elvégezni.

Nem egyetlen új készséggel kell szembesülnie az L-anyagokban, hanem az összes eddig tanult készség mozgósításának összetettségével.

Hogyan lehet jól multitaskingolni

Mi a fontos ahhoz, hogy szembenézzünk ezzel a komplexitással?

Először is fontos, hogy minden egyes technikát elsajátítson. Ha túlságosan lefoglalja a kritikai szöveg megértése, akkor nem lesz képes megérteni a forrásszöveget, megragadni a logikai szerkezetet vagy sűríteni azt. Csak akkor tudod minden erőddel szembenézni az L-anyag problémáival, ha már mindezeket az elemeket olyan szinten elsajátítottad, hogy körülbelül 60%-os erőfeszítéssel tudod őket elvégezni.

A második az, hogy elsajátítsd azt a készséget, hogyan kell sikeresen több feladatot elvégezni.

Az L-anyagban szereplő feladatok úgy vannak kialakítva, hogy nehéz az egyes elemeket egyenként megoldani. Ennek az az oka, hogy nem a "tárgyi szöveg megértése → a kritikai szöveg megértése" kauzális formát öltenek, hanem inkább egy egymástól függő formát, ahol a kettő fokozatosan, egymás után halad előre.

Amíg egy feladatot nem lehet egyszerre befejezni, addig az L-anyagokban a feladat megoldása úgy oldódik meg, hogy a feladatot folyamatosan megszakítják és folytatják. A hatékonyság tovább csökken, mert az emberek nem jók a többfeladatú munkavégzésben.

Bár a multitasking nagyon trükkös természetű, nem mentes az ellenintézkedésektől. Még ha a hatékonyságvesztés elkerülhetetlen is, edzéssel csökkenthető.

A multitaskingban szerzett tapasztalat fontos.

Felnőttként gyakran tapasztaljuk a multitaskingot a munkánk során. Nem ritka, hogy a dolgozó embereknek egy halom feladatuk van határidőkkel és rendszertelen megszakításokkal. Sok esetben az ember az évek során alkalmazkodik a helyzethez. Nem számít, hogy mennyi dolguk van, megtanulják, hogy ne szegjék meg a határidőket, és kielégítő minőségben fejezzék be a munkájukat.

A gyerekeknél azonban a határidők kevésbé megterhelőek, így a multitasking helyzetek kevésbé valószínűek. A nyári házi feladatok halogatásának epizódjai klasszikus példát jelentenek. Még azokat a feladatokat sem lehet befejezni, amelyeknek egy hónap vagy annál több idő áll rendelkezésre, anélkül, hogy mások ne sürgetnék őket.

A különbség kizárólag a tapasztalaton múlik. Lehet, hogy nem tudod ugyanolyan nyomás alá helyezni a gyerekedet, mint a munkahelyeden, de már az is elég, ha megkéred, hogy egy kicsit összetettebb feladatot végezzen el, és máris megváltozik a végeredmény.

A multitasking a mindennapi életben is létezik. A főzés tipikus példa: amikor több dolgot főzünk, egyszerre kell elkészítenünk őket különböző korlátok között, például az idő és az eszközök függvényében. Egy utazás megtervezése szintén sok gondolkodást igényel, és az esemény napján különböző balesetekkel kell foglalkoznia.

A tanulás alapvetően odaadás kérdése, ami jobb eredményekhez vezet. Tehát minél inkább a tanulmányaidra koncentrálsz, annál inkább elveszíted a lehetőséget, hogy más dolgokat is megtapasztalj. Több dolog egyidejű elvégzése azonban olyan készség, amelyet a tanuláson kívül más helyzetekben is hatékonyan el lehet sajátítani. Fontos, hogy kiegyensúlyozott életet éljünk.

QooQ